אימון אישי

אנו בונים תוכנית טיפול במסגרת אימון אישי להתמודדות עם מצבי משבר משפחתיים ואישיים. אימון אישי נועד לעזור לך להתמודד עם הקשיים והלחצים טוב יותר.

 אין שני אנשים שווים בעולם. צורת החינוך שלנו, הערכים שאנו קולטים מהסביבה, ויכולתם הכלכלית של הורינו הן רק מספר סיבות לכך.  עקב כך, זוהי אינה הפתעה שגם צורות המחשבה ודרכי הפעולה של כל אדם שונה משל אחר.

לעיתים, דרך מחשבה זו מהווה מחסום להצלחה בתחומים מסויימים. לכן נדרשת הכוונה על מנת לאפשר לאותם אנשים לממש הצלחה באותו התחום, בין אם מדובר בהצלחה עיסקית ובין אם מדובר בהתמודדות בחיי המשפחה והזוגיות.
כיום יותר מתמיד, תחום האימון האישי מתפתח רבות, ואדם המעוניין לדלג מעל מחסום זה, פונה למאמן אישי לסיוע והכוונה.

מהו אימון אישי?

אימון אישי הוא בעצם שיטה לשינוי דרך המחשבה של אדם בנושא מסויים, החל מנושאים עסקיים כגון ניהול, מכירות וכו' ועד להתמודדויות שונות בחיים האישיים – מחיי המשפחה ועד ליחסים בין בני הזוג.
 
לא בכדי משתמשים בביטוי "אימון" על מנת לתאר את תהליך זה. באימון פיזי, שם המתאמן משפר את חוסנו הגופני ע"י ביצוע חוזר של תרגילים שונים. גם באימון אישי המתאמן מנסה לסגל לעצמו את דרכי החשיבה והפעולה אותם הוא מנסה להטמיע ע"י תרגול חוזר ונשנה שלהם.

דרכי החשיבה והפעולה אותם מנסה המתאמן להטמיע נובעים מניתוח מעמיק שנעשה בשיתוף המאמן בשלב הראשון של האימון. לאחר מכן המאמן והמתאמן מנסחים יחד את יעדי האימון, וכותבים תוכנית פעולה להשגתם.

חשוב לציין כי תפקידו של המאמן האישי היא לא ל"דקלם" למתאמן שיטות פעולה קבועות מראש (שכן אולי יש שיטות שהמאמן לא חשב עליהן). אלא דרכי הפעולה יבואו מהמתאמן עצמו, כאשר תפקידו של המאמן הוא לסייע למתאמן להגדיר את תוכנית הפעולה באמצעות שאילת השאלות הרלוונטיות וסינון  העיקר מהתפל.
 
במהלך כל תקופת האימון המאמן והמתאמן שומרים על קשר רציף באמצעות הטלפון, הדואר אלקטרוני וכו'. זאת על מנת לשמור על רציפותה והמשכיותה של תוכנית האימון. כמו כן, עליהם להפגש לפחות אחת לשבוע ע"מ לבדוק את התקדמות ביצוע התוכנית ולבצע שינויים או התאמות הדרושות במהלך הדרך על מנת להגיע ליעד הסופי בצורה איכותית.

המטרה הסופית של האימון היא לסגל למתאמן דרכי פעולה וחשיבה מתאימים לסיטואציות להן נדרש האימון ללא צורך בתמיכתו של המאמן.

אימון אישי – התמודדות עם הורה קשיש

התמודדות עם הורה קשיש היא מקרה קלאסי בו ניתן להסתייע באימון אישי על מנת להתמודד עם המצב החדש. לרוב, כאשר ההורים מתבגרים ותופעות גיל הזהב מתגלות בכל נדבך בחייהם, וכתוצאה מכך גם בחיי ילדיהם.

דוגמאות כגון ביקורים תכופים בקופת החולים, רגישות יתר למחלות, איבוד העצמאות ומחלות זיקנה כמו סניליות, אלצהיימר ופרקינסון אינן מראה נדיר בגיל מבוגר ומשפיעות רבות על חיי הילדים. כמו כן, קשיים נפשיים עקב תהליך ההזקנות - הגוף אינו מתפקד כבעבר, מבוגרים רבים מתחילים לסבול מתופעה של נשירת שיער מסיבית הפוגעת בהם נפשית, מחלות ובעיות רפואיות חדשות צצות וכדומה).

תופעות אלו, המתבטאות בעיקר בתלות מוגברת של הורה בילדו (מצב הפוך מהמצב לו אנו מורגלים במהלך החיים שלנו - בו ההורה דואג לילד)  לעיתים מקשות על התמודדותו של הילד (שכאמור – כבר אינו ילד) עם ההורה הקשיש. ללחצי הפרנסה, החיים המקצועיים והחיים בתא המשפחתי המצומצם מצטרפת דאגה נוספת – הדאגה להורה, שנדחקת בד"כ  לתחתית סדר העדיפויות של האדם.

מה שגורר קונפליקט אישי – האם פגיעה בתא המשפחתי המצומצם (המסמל את עתידו של אדם) מוצדקת על מנת לתת יותר תשומת לב להורה המזדקן (שלרוב מסמל את עברו)? כיצד מוצאים את האיזון בין שני הדברים?
 

פנייה לאימון אישי יכולה לפתור קונפליקטים אלו, ולאפשר לאדם לאזן בין עברו לעתידו. באמצעות אימון אישי, ניתן למצוא את הדרך שבה אדם יכול לתת את היחס המבין והתומך להורה הקשיש שמבקש "אל תשליכני לעת זיקנה" מצד אחד, לבין התא המשפחתי המצומצם שדורש את תשומת הלב שלו (ובצדק) מצד שני.


מאמרים אחרונים

קישורים
- ניהול נכסים
- טיפול פסיכולוגי


תנאי שימוש

מפת האתר
אימון אישי להתמודדות על מצבי משבר משפחתיים ואישיים