בית חולים סיעודי

בחייו של כל אדם חלה שחיקה עם השנים. הגוף כבר מתקשה לתפקד, המרץ אינו כשהיה ואפילו היכולת לחשוב באופן הגיוני עלולה ללכת לאיבוד. זוהי עובדה טבעית, אשר לא ניתן לעשות נגדה דבר: עדיין לא הומצא הקסם שיעצור את ההזדקנות.

מה שכן אפשרי הוא לסייע לאנשים החשובים לנו בשנים המתקדמות של חייהם. כאשר אין ביכולתנו לדאוג להם בכל שעות היממה, וכאשר התמודדות המשפחה עם קרוב סיעודי הופכת לקשה ובלתי אפשרית, קיימים מספר פתרונות דיור המאפשרים את השארת הקשיש או החולה בידיים טובות, ביניהם, דיור מוגן, בתי אבות ובית חולים סיעודי.

מהו בית חולים סיעודי?

במרבית המקרים, מיועד בית חולים סיעודי לבני גיל הזהב אשר נמצאים בשלב מתקדם מאד בחייהם או חולים במחלות דמנטיות שונות, דוגמת אלצהיימר או דמנציה. גורמים נוספים יכולים להצריך שיכון של האדם בבית חולים סיעודי, אבל הגורם המשותף להם הוא אחד: הקושי שלו לטפל בעצמו בחיי היום יום.

בית חולים סיעודי מעניק לאנשים אשר משתכנים בו טיפולים רפואיים אשר נובעים מעצם היותו בית חולים: טיפולי רופא גריאטרי, רופאים מומחים, טיפולי אחיות, בדיקות שגרתיות וכדומה.

אולם, בית חולים סיעודי כולל גם הרבה מעבר לכך. המאושפזים נמצאים תחת טיפול והשגחה תמידיים, הניתן להם בכל פעולה שאין באפשרותם לבצע בכוחות עצמם: עשיית צרכים, אכילה, מקלחת, הלבשה וכן הלאה.

חולים סיעודיים שמצבם התדרדר והם זקוקים לסיוע יומיומי צמוד - האכלה דרך זונדה, טיפולי דיאליזה ועוד, מוגדרים כחולים סיעודיים מורכבים.

אשפוז בבית חולים סיעודי

חולה יכול להגיע אל בית חולים סיעודי במספר דרכים. הראשונה היא באשפוז עצמי, מטעמו או מטעם קרוב משפחה. לעיתים קרובות, בן משפחה אשר מבין כי אין בנמצא אדם אשר ידאג ליקירו עשרים וארבע שעות ביממה, יוזם את האשפוז מתוך דאגה יתרה לבריאותו.

מקרה אפשרי נוסף הוא אשפוז מטעם משרד הבריאות. כאשר החולה זקוק לטיפול ולהשגחה מיוחדים שאינם אפשריים בדרכים אחרות, תורה המדינה על אשפוזו בבית חולים פסיכיאטרי ובמידת הצורך גם תסייע לו במימון הכספי של שהות זו.

בית חולים סיעודי –  לא מה שחשבתם

בית חולים סיעודי לא מסתפק בדאגה לבריאות החולים ולסיוע סיעודי להם. הנטייה בבתי חולים רבים מסוג זה היא לטשטש כמה שאפשר את ההסתכלות השגויה על המקום כמוסד לאנשים נזקקים או מוגבלים ותו לא. במילים אחרות, הרצון הוא ליצור אווירה נעימה וחיובית.

כך, המאושפזים בבתי חולים סיעודיים זוכים לתנאי מגורים נוחים ביותר. לרוב, חדריהם הם פרטיים ומאובזרים בכל טוב, החולים זוכים לתזונה נכונה הנעשית באמצעות ארוחות עשירות ומפנקות וכן נהנים ממגוון רחב של פעילויות בשעות הפנאי: ערבי חברה, משחקים, חוגי העשרה ועוד.

כל אלה, כמובן, מקלים מאד את השהות של המאושפזים בבית החולים. באווירה נינוחה ודואגת, לא פעם תהליך ההבראה הופך לפשוט הרבה יותר - ועל אחת כמה וכמה במקרה של קשישים אשר מבלים במקום זה את שנות חייהם האחרונות.

שיקולים בבחירת בית חולים סיעודי

מספר גורמים משמעותיים ביותר בבחירת בית חולים סיעודי עבור יקירכם. וודאו שבית החולים נמצא במקום נגיש ונוח, כך שיתאפשר לכם לבקר בו באופן תדיר, אולם, אין זה צריך להיות השיקול העיקרי שלכם בקביעת המוסד האמור.

הקפידו לבקר בבית החולים טרם ההרשמה אליו. היכנסו אל חדרי המגורים וראו את התנאים בהם, שוחחו עם צוות הרופאים והאחיות לגבי הטיפולים הרפואיים או הסיעודיים הניתנים בו (חשוב לברר האם בית החולים מציע שירותי רפואת חירום או זמינות תמידית של רופא תורן), בדקו אילו פעילויות מוצעות בשעות הפנאי וכן הלאה.

מלבד זאת, כמובן, חשוב לבדוק שלבית החולים יש את כל האישורים הנחוצים לצורך טיפול בחולים סיעודיים ושהאדם העתיד להיות מאושפז בו, אכן מרוצה ממנו. ישנה חשיבות מכרעת לבחירתו של המטופל, אשר בדרך כלל כשיר לבצע החלטה כזה ורצוי להתחשב בה.
מאמרים אחרונים

קישורים
- משכנתא הפוכה
- שיקום קשישים
- בריחת שתן
- צוואה הדדית
- קצבת זקנה
- עובד זר סיעודי


תנאי שימוש

מפת האתר
בית חולים סיעודי - גיל הזהב