הסכם ממון

ענייני כספים יכולים לגרום לבעיות קשות בכל מערכת יחסים, אך בנישואים שניים אצל מבוגרים, נושאים אלו חשובים במיוחד ולעיתים סבוכים יותר.

במקרה של משפחות מעורבבות (ילדים קודמים של שני בני הזוג), הזוג הנשוי סביר להניח מגיע כבר כשלכל אחד מהם נכסים שנצברו לאורך השנים ומחשבות שונות על ייעוד הנכסים הללו בעתיד, וכן אפשרות לצבירת חובות לצד נכסים למיניהם.

כמו כן, נישואים שניים בגילאים מבוגרים יכולים לכלול רגשות טינה מסוימות כלפי תהליך גירושים הקודם, שסביר להניח לווה במשמעויות כלכליות מסוימות, לכן עריכת הסכם ממון בזוגיות שנייה בגילאים מבוגרים הוא כה חשוב ומומלץ.

נישואים שניים

חתונה שנייה (או מספר אחר) בגיל הזהב, לאחר שכל אחד מבני הזוג כבר היה במערכת יחסים משמעותית לאורך השנים, היא הזדמנות טובה לטפל מראש בנושאים פיננסיים, הסכם ממון הוא הדרך האידיאלית לכך.

נישואים שניים אינם דומים בדבר לראשונים, במיוחד בגילאים מבוגרים ששני בני הזוג מגיעים עם ניסיון חיים עשיר ותפישות עולם מגובשות, זאת מעבר לעובדה שבנישואים הראשונים לרוב אין לזוג נכסים מהותיים ובשניים כאמור במרבית המקרים לכל אחד יהיה כסף ונכסים ברמה כזו או אחרת.

כאשר לא מחליטים מראש ומסכמים את העניינים הכספיים בנישואים השניים, עלולות לצוץ בעיות קשות ורבות שיכולות לשבור את הקשר, למשל הוצאות על ילדים מהנישואים הקודמים, מי מבני הזוג מקבל מה במקרה של גירושין, אילו נכסים יהפכו למשותפים ואילו יופרדו לחלוטין ממערכת הנישואים וכן הלאה.

הסכם ממון עשוי להיראות כאפשרות לא כל כך רומנטית, אך תקשורת לגבי כסף והגעה להסכמות מהותיות אלו הן חשובות בצורה אדירה להצלחת מערכת היחסים ומניעת עוגמות נפש בעתיד. פיתרון הבעיות והנושאים האלו באמצעות הסכם ממון לזוגיות שנייה יאפשר לבני הזוג ראש שקט ומשאבים להתרכז בפעילויות מהנות יותר בחיי נישואים בריאים.

הסכם ממון - כנות פיננסות

על בני זוג להכיר ולהבין את העובדות הפיננסיות לגבי בן או בת הזוג שלהם בקשר השני בגיל המבוגר. המשמעות היא להבין ולהסכים לגבי התחייבויות עתידיות של בן/בת הזוג, מעמד משפטי של נכסים וכספים, כספים המיועדים לילדים של מי מבני הזוג וכספים שמיועדים למטרות עתידיות אחרות.

על כל בן זוג לפרוס חובות קיימים כלשהם או התחייבויות כספיות, שעשויות לגרום לחובות ופרטים פיננסיים חשובים נוספים. הסכם ממון הוא כלי יעיל מאוד של כנות פיננסית והגינות פיננסית, מושגים משמעותיים מאוד בכל מערכת יחסים, אך קריטיים ממש בנישואים שניים.

הסכם ממון צריך להיות מנוסח בצורה מחושבת, מושכלת, רגועה ומכבדת את הצד השני. בהחלט חשוב להיעזר בשירותי עורך דין או יועץ לכלכלת משפחה.

הסכם ממון יכול למנוע שלל בעיות בעתיד אם הקשר נפסק או אם יש סכסוכים משפטיים שונים הסובבים סביב כסף, נכסים והקצאתם, ההסכם שם את הדברים על השולחן בצורה גלויה וברורה, כך שכל צד בנישואים יודע מה השני מביא לקשר מבחינה פיננסית ומה העתיד טומן מבחינה זו של הנכסים הקיימים.

הסכם ממון - מחשבה על עתיד הילדים

מעבר לכך שאותו הסכם ממון חשוב בזוגיות השנייה ונועד לספק שקט נפשי לבני הזוג, הוא נועד להגן על עתידם הכלכלי של הילדים של שני הצדדים מהנישואים הקודמים. הסכם ממון הא כלי יעיל מאוד להבטיח כי הילדים הקודמים של בני הזוג יקבלו את חלקם בירושה של הוריהם או כספים שיועדו עבורם.

ללא הסכם, כספים שנחסכו עבור לימודים של ילדים וכדומה עשויים ללכת לבן/בת הזוג בהחלטה משפטית בהיעדר הסכם ממון. הסכם ממון מחייב משפטית ואף מהווה כלי עזר נגד התנגדויות לכתבי צוואה.
מאמרים אחרונים

קישורים
- כיצד למנוע השתלטות על ירושה
- אפוטרופסות


תנאי שימוש

מפת האתר
הסכם ממון - גיל הזהב