לחצן מצוקה - מוקד חרום

 

לחצני המצוקה, כשמם כן הם, מיועדים להזעיק עזרה בשעת מצוקה בלחיצת כפתור אחת.
לחצן המצוקה מחובר אל מוקד מצוקה, המוקדים השונים מופעלים על ידי מגוון חברות, כל חברה מתמחה בתחום השירותים שהיא מעניקה. המוקד בהתאם לצורך ולמצב יזעיק את העזרה המתאימה: משטרה, אמבולנס, מכבה אש, שירותי ביטחון וכו'.
 

למי מיועד לחצן מצוקה?

הלחצן עם כך, מקנה לנו את האפשרות להזעיק עזרה מיידית בלחיצת כפתור. פתרון שכזה נפוץ במקומות בהם קבלת עזרה מיידית הינה קריטית:
בתי עסק- מוקדים המפעילים שירותי ביטחון ומזעיקים את המשטרה קריטיים בעסקים שעלולים לסבול ממקרי שוד חוזרים.
גני ילדים- מוקדים המזעיקים עזרה במקרה של איום בטחוני, פציעה או שריפה בגן ילדים.
נכים וחולים המתגוררים בגפם- יזדקקו לעזרה מיידית במקרה של החמרה במצבם הרפואי או כל מקרה מצוקה אחר.
קשישים- כיום התקנת לחצני מצוקה בקרב אוכלוסיית גיל הזהב הפך לנפוץ מאוד. לחצן המצוקה הינו פתרון לקשישים המנהלים אורח חיים עצמאי ומתגוררים לבדם, אך במקרה של מצוקה כלשהי מבטיח לחצן המצוקה כי הקשיש יקבל סיוע ועזרה באופן מיידי. לחצן המצוקה מסייע בהתמודדות המשפחה עם קרוב סיעודי, בכך שהיא מפחיתה לחצים וחרדה בקרב בני המשפחה, אשר פעמים רבות אינם מתגוררים עם הקשיש.
 
ברב המקרים, הקשיש אינו מתגורר בצמוד לילדיו, וכך הם אינם מסוגלים להעניק לו סיוע ועזרה מיידיים בעת הצורך. בנוסף, ריבוי מקרי השוד של קשישים בביתם מעלה את חשיבות החזקת לחצן המצוקה בבית הקשיש.
לחצן המצוקה מעניק תחושת ביטחון לקשישים המתגוררים בגפם, כי יש מי שיבוא לעזרתם בעת מצוקה.
 

סוגי לחצני מצוקה

לחצני המצוקה קיימים בשתי תצורות עיקריות: לחצן קבוע המותקן בבית עצמו או לחצן נייד הצמוד אל הקשיש.
לחצן המצוקה המותקן בבית, מותקן בנקודה אסטרטגית (לרב ליד המיטה) או במספר נקודות, וכך קשיש שחש ברע או מעוניין להזעיק עזרה מפעיל את הלחצן.
לחצן המצוקה הנייד מחובר לקשיש כצמיד או כשרשרת, גם כאן ישנם שני סוגי לחצני:
 
  • לחצן המפעיל מיקרופון זעיר ורגיש אשר מאפשר למוקד ליצור קשר ישיר עם הקשיש, ללא קשר למקום בבית בו הוא שוהה ברגע המצוקה.
  • לחצן המפעיל אות מצוקה במוקד ומתריע למוקדנים להתקשר אל בית הקשיש. במידה והקשיש שהפעיל את אות המצוקה אינו עונה לשיחת הטלפון, שולח המוקד ניידת לבירור מצבו של הקשיש.

רב הלחצנים הניידים מתאימים לשימוש בין כותלי הבית בלבד שכן הם מבוססים על משדר שנמצא בתוך הבית, אולם יש לחצני מצוקה ייחודיים שהם ניתן להשתמש בכל מקום, גם מחוץ למקום מגורים או מבנה. 

לחצני מצוקה ייחודיים נוספים הקיימים כיום בשוק הינם:

  • לחצני מצוקה לחולי לב - לאוכלוסיית האנשים הסובלים מבעיות לב, הגעה בזמן לבית החולים או קבלת טיפול מתאים, יכולות להיות מצילות חיים. לחצנים אלה, בין היתר, מאפשרים בדיקות א.ק.ג מבית הלקוח והעברת התוצאות דרך הטלפון, שיחות וידאו עם רופאים בהם הרופאים יכולים להתבונן בחולה ולתת לו הנחיות לביצוע ישירות.
  • אוכלוסיות מיוחדות - קיימים לחצנים המיוחדים לליקוי ראייה וכבדי שמיעה. עבור אוכלוסיית ליקויי הראייה לחצני המצוקה הינם מוגדלים, בעלי צג ולחצנים גדולים במיוחד. עבור אוכלוסיית ליקויי השמיעה קיימת מערכת הגברה לעוצמת צלצול ולעוצמת הקול. (לקויי הראיה יכולים להסתייע במשקפי מולטיפוקל לזיהוי לחצני המצוקה).

את לחצן המצוקה ניתן לרכוש או להשכיר, התקנתו כרוכה בתשלום חד פעמי ואילו חיבור הלחצן אל מוקד המצוקה המתאים, כרוך בתשלום דמי מנוי חודשיים. לקשישים הזכאים לגמלת סיעוד יש אפשרות להמיר חלק משעות הסיעוד בתשלום דמי המנוי החודשיים עבור לחצן המצוקה.

כיום, קיימים בנוסף למוקדי המצוקה הרגילים, מוקדים המעניקים שירותים מגוונים כגון: ייעוץ בנושאי רפואת משפחה, ילדים, נשים, סיוע פסיכולוגי, ייעוץ תרופתי, עזרה ראשונה ברפואת שיניים, השתלות שיניים ועוד.

כמו כן במידת הצורך בדקו האם יש צורך במוצרים או עזרים לגיל הזהב.

 

זקוקים ללחצן מצוקה? פנו אלינו עכשיו וקבלו הצעה משתלמת!

 
מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח סיעודי
- דיור תומך
- משכנתא הפוכה
- בריחת שתן
- שיקום קשישים
- קופת חולים


תנאי שימוש

מפת האתר